Çift Plaka İnterlok Yuvarlak Örgüler
 • Çift Plaka İnterlok Yuvarlak Örgüler

  RR İnterlok Normal Örgü Üretimi 

   

  İnterlok kumaş sadece çift plakalı yuvarlak örme makinelerinde, silindir ve kapak iğnelerinin birbirlerine dik ve karşılıklı bir şekilde yerleştirilmeleriyle elde edilen çift katlı örme kumaş çeşididir. İnterlok kumaşları enine yönde gerdirsek bile, iki yüzde de sadece sağ ilmikler görülür.

   

  RR İnterlok Askılı Örgü Üretimi  

   

  RR interlok askılı örgüler aynı sıra üzerinde ilmeğin yanı sıra, askı hareketinin de yardımı ile desen oluşturmaktır.

   

  RR Arka Yatırımlı ( Atlamalı ) İnterlok Örgü Üretimi

   

  RR arka yatırmalı örgüler interlok yuvarlak örme makinelerinde bazı sistemlerde arka yani kapak iğnelerinin atlama yapmasıyla elde edilen örgülerdir. Bu sistem ile genel olarak ön yüzeyi kabarık olan kumaşlar elde edilmektedir.

   

  RR İnterlok Astar Örgü Üretimi

   

   

  Astar örgüler kumaşta iki yüzeylerinin birbirinden renk ve iplik açısından farklı olmalarından dolayı astar örgü olarak tanımlanırlar

   

  RR İnterlok Vanize Örgü Üretimi 

   

   

  Çift plakalı interlok yuvarlak örme makinelerinde birbirinden renk numara ve hammadde gibi farklı iki ipliğin kullanılmasıyla elde edilen örgü çeşididir.

   

   

   

   

   

  0391corap

   

  RR Punto Di Roma Interlok Örgü Üretimi

   

  Punto di roma örgüler ilmek ve atlamanın kullanılmasıyla elde edilen örgülerdir. Diğer ismi çelikli interlok olan bu örgülerin üretimi diğer interlok örgülerle aynıdır. Kumaşın arka yüzeyinde daha çok elastan gipe ipliği kullanılır.

   

   

   

   

   

   0392corap

   

   

  RR İnterlok Hortum Örgü Üretimi

   

  İnterlok hortum örgülü kumaşların ön yüzeyinde enine yönde kabarık hortum şeklinde çıkıntılar mevcuttur. Kumaşın arka yüzeyi ise düz interlok örgü görünümündedir.

   

   

   

  0393corap

   

   

   

  RR İnterlok Teksipike ( Radiyer ) Örgü Üretimi 

   

  İnterlok teksipike ilmek, atlama ve askı elemanlarının birlikte kullanılması ile elde edilen örgülerdir. Bu örgülerle üretilen kumaşlar diğer interlok örgülü kumaşlara göre daha sıkı ve daha düz yüzeylidir

  RR İnterlok Jakarlı Örgü Üretimi 

   

  İnterlok jakarlı örgülerin üretimi ribana jakarlı örgülerin üretimi ile benzer özellikler taşımaktadır. Kumaşın ön yüzeyinde desen oluşurken arka yüzeyinde kullanılan renkli iplikler karışık olarak yer almaktadır.

   

   

   

  0394corap

   

   

  RR İnterlok Rölyef Örgü Üretimi

   

  Rölyef örgüler düz zemin özerinde kabartma yöntemiyle elde edilen örgülerdir. İnterlok makinelerinde de bu örgüler kapak iğnelerinin bazılarının askıya çıkması bazılarının da ilmek yapması ile yüzeyde dalgalı çıkıntılar oluşturur.

   

  Yazan %PM, %02 %677 %2016 %18:%Nis in Örme Okunma 5148 defa

Çift Plaka İnterlok Yuvarlak Örgüler

?<