Yuvarlak Örme-RR İnterlok Teksipike Örgüler
 • Yuvarlak Örme-RR İnterlok Teksipike Örgüler

   

  İnterlok teksipike ilmek, atlama ve askı elemanlarının birlikte kullanılması ile elde edilen örgülerdir. Bu örgülerle üretilen kumaşlar diğer interlok örgülü kumaşlara göre daha sıkı ve daha düz yüzeylidir. İnterlok teksipike örgüsünde önde ve arkada yapılan askı sistemlerinde daha gergin iplik ayarı yapılması gerekir. Teksipike örgülerin üretiminde makine iğne düzeni normal interlok düzeninde olmalıdır.

  İlmek, atlama ve askı elemanlarının birlikte kullanılması ile oluşturulan interlok teksipike örgü raporu 6 sistem ve 2 silindir, 2 kapak iğnesinden oluşur.

   

   

  0441corap

   

  Örgünün oluşumunda;

  1-5.sistemde silindir ve kapak uzun, iğneler ilmek,

  2-4.sistemde silindir ve kapak kısa, iğneler ilmek,

  3.sistem de silindir ve kapak uzun, iğneler askı,

  6.sistemde silindir ve kapak kısa, iğneler askı, kapak iğneleri atlama oluşturarak ile örgü raporu tamamlanır.

   

   

  0442corap

   

   

  İnterlok teksipike örgüsünde önde ve arkada yapılan askı sistemlerinde daha gergin iplik ayarı yapılması gerekir.

  İnterlok makinesinde bu kumaşın örülmesinde kumaş çekim ayarı makinenin dönüş hızına göre ayarlanacaktır.İstenilen kumaşın örülebilmesi için bir numune çıkartılması gerekmektedir. Kumaşın istenilen sıklıkta olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Numunenin örülmesi sırasında makinenin iğne platinlerinin zarar görmemesi için dikkatli olmak gerekir. Çünkü may ayarları, çekim ayarları, iplik besleme ayarları vb. ayarlar iyi yapılmazsa iğneler ve diğer makine organları zarar görebilir.

  Üretilen numunenin kontrolleri yapılmalıdır. İstenilen kumaş sıklığı da elde edildikten sonra üretime geçilebilir. Yapılan bu kontroller üretimin sorunsuz devam edebilmesi için zorunlu bir kontroldür.

  Gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra kontrollü bir şekilde üretime devam edilmelidir. Üretim esnasında düzenli olarak kumaşın her iki yüzeyinin de kontrol edilmesi gerekmektedir. Ayrıca üretim devam ederken klimatik şartların anlık değişmesinden dolayı ürünlerde sapmalar meydana gelebilir. Bu sapmaları en aza indirmek ve üretimin kalitesini artırmak için ürünler günlük olarak kontrol edilmeli, hatalar ve sorunlar varsa hemen makineye müdahale ederek düzeltmeler yapılmalıdır

   

   

  Yazan %PM, %02 %884 %2016 %23:%Nis in Örme Okunma 5134 defa

Yuvarlak Örme-RR İnterlok Teksipike Örgüler

?<